Nowy iPhone 14 Pro Max – jakie nowości wnosi to urządzenie?

wrz 2, 2022

0
iphone 14 pro max

Nowy iPhone 14 Pro Max – jakie nowości wnosi to urządzenie?

Funkcje Apple iPhone 14 Pro Max zostały oficjalnie ogłoszone przez firmę. Niektóre z kluczowych atrakcji obejmują nowy układ A16 Bionic, wyświetlacz o podwójnie wysokiej jasności w warunkach słonecznych, wsparcie 5G, ulepszone kamery i wiele innych. iPhone 14 pro max jest dostępny w 4 kolorach Star black, silver, gold, deep purple. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom.

Odświeżony design telefonu Apple w wersji Pro Max

Nowe iPhone’y Apple 14 Pro max mają odświeżony design, który obejmuje płaskie krawędzie podobne do tych, które można zobaczyć w poprzednim modelu. Urządzenia są również bardziej wytrzymałe dzięki zastosowaniu szkła Ceramic Shield zapewniającego lepszą odporność na zarysowania. Zgodnie z oczekiwaniami, telefony te posiadają najnowszy procesor Apple A16 Bionic, który ma oferować do 50 procent szybszą wydajność procesora niż jego poprzednik, który został dodany do modelów podstawowych iPhone 14. Na froncie pamięci, istnieją cztery opcje – 128GB/256GB/512GB/1024GB – natomiast pamięć RAM została pozostała w ilości 6GB, czyli znów o 2GB więcej niż w wersji standardowej.

Optyka nowego telefonu iPhone 14 Pro Max

Jeśli chodzi o optykę, iPhone 14 Pro Max posiada potrójne tylne ustawienia aparatu, który wyposażony jest w uaktualniony sensor technologii stabilizacji obrazu dla ostrzejszych zdjęć, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Jest też efekt trybu portretowego „Portrety w trybie nocnym”, który wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego w celu uzyskania lepszych wyników podczas fotografowania ludzi w ciemnym otoczeniu. Inne warte uwagi dodatki ukierunkowane na fotografię to obsługa formatu Apple ProRAW, a także nagrywanie Dolby Vision HDR w rozdzielczości 4K z szybkością 24 klatek na sekundę.

Jaśniejszy wyświetlacz, który zadziwia w słoneczne dni

iPhone 14 Pro Max ma większy, znacznie jaśniejszy 6,7-calowy wyświetlacz osiągający nawet 2000 nitów jasności. To wciąż panel OLED, jak jego poprzednik, ale Apple mówi, że teraz wykorzystuje ulepszony proces, który zapewnia mniejsze piksele i lepszy współczynnik kontrastu dla dokładniejszego odwzorowania kolorów. Telefon ma być również w stanie utrzymać szczytowe poziomy jasności dłużej przed przyciemnieniem niż poprzednie iPhone’y. Zawartość wideo HDR będzie wyglądać szczególnie dobrze.

Tylne kamery w nowym modelu

Nowy iPhone 14 Pro Max ma 3 tylne kamery, z których każda ma inny cel. Pierwszy to szerokokątny aparat z 48 megapikselami i przysłoną f/1.8, który może rejestrować zdjęcia i filmy w słabym świetle. Drugi to aparat ultraszerokokątny, który świetnie nadaje się do robienia zdjęć krajobrazowych lub grupowych. A trzeci to teleobiektyw, który pozwala na przybliżenie obiektu bez utraty jakości.

Podsumowanie

iPhone 14 Pro Max to najnowszy i zdecydowanie najciekawszy telefon od Apple (dostępny już do kupienia m.in. na https://ispot.pl/iphone-14-pro-max). Charakteryzuje się elegancką konstrukcją, wydajnym procesorem i zaawansowanym systemem kamer. Do tego jest wodoodporny i dostępny w 4 różnych wariantach. Więc niezależnie czy szukasz nowego telefonu, aby zastąpić swój stary lub po prostu chcesz najnowsze i najwspanialsze urządzenie od Apple, iPhone 14 Pro Max jest zdecydowanie wart rozważenia.