W jaki sposób działa router wifi?

wrz 9, 2022

0

W jaki sposób działa router wifi?

Przeprowadziłeś się do nowego mieszkania i jedną z pierwszych rzeczy, które musisz załatwić, jest połączenie z Internetem? Nic w tym dziwnego, przecież z Internetu w każdej minucie korzysta miliony Polaków. Pokochaliśmy między innymi media społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram. Korzystamy z niego również pod kątem gier, czy serwisów streamingowych takich jak Netflix, który umożliwia nam oglądanie ulubionych seriali bądź filmowych hitów. 

Jak działa Router WiFi?

router wifi

Jednym z podstawowych urządzeń, które umożliwiają podłączenie do Internetu jest oczywiście router WiFi. Tworzy on lokalną sieć domową, dzięki której równocześnie z sieci może korzystać wiele osób, w tym samym czasie. Poza samym dzieleniem dostępu do Internetu między użytkowników, router może spełniać również inne funkcje. Jeśli ma dostępny port USB, wtedy możemy do niego podłączyć, chociażby dysk zewnętrzny i udostępnić znajdujące się na nim dane wszystkim, którzy mają dostęp do naszej sieci domowej. 

Router umożliwia łączenie się zarówno poprzez sieć lokalną wifi jak i przez kabel Ethernet, dzięki któremu łącze jest bardziej stabilne, a także oferuje lepszą prędkość. Będzie to miało ogromne znaczenie na przykład w kontekście gier komputerowych, szczególnie tych online. Tytuły typu multiplayer takie jak League of Legends czy Counterstrike – wymagają właśnie stabilnego łącza, gdyż każde zacięcie może skutkować pauzą w rozgrywce, a tym samym naszą przegraną. 

Kiedy warto kupić Router WiFi?

Router WiFi będzie więc idealnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy mieszkasz wśród wielu domowników lub korzystasz z wielu urządzeń, które powinny mieć stały dostęp do Internetu.