Różnica między monitorami diagnostycznymi CT, PET i X-Ray

sie 14, 2022

0

Różnica między monitorami diagnostycznymi CT, PET i X-Ray

Monitory diagnostyczne mają na celu upewnienie się, że linie produkcyjne działają tak wydajnie i z jak najmniejszą ilością odpadów. Tego typu monitory mają również tendencję do zmniejszenia ilości złomu i przeróbek, które są konieczne. W zależności od rodzaju produkcji firmy, istnieją różne rozwiązania diagnostyczne dostępne dla nich.

Każdy z nich ma swoje zalety i wady i będzie działać lepiej w pewnych okolicznościach niż inne. Monitor CT jest skrótem od Computerized Tomography, który jest zasadniczo cyfrową wersją maszyny X-Ray. Wykorzystuje specjalne oprogramowanie do obrazowania, aby wykryć wszelkie niedoskonałości w gotowych lub niedokończonych kawałkach. Dzięki temu producenci mogą szybciej znaleźć problemy i wdrożyć więcej środków zapobiegawczych przeciwko wadom, zanim staną się one problemem.

CT Monitor – czy dobry do diagnostyki?

Monitory CT dostarczają producentom najbardziej precyzyjnych danych na temat dokładnej lokalizacji defektów. Dzięki temu są idealne dla branż, w których precyzja ma kluczowe znaczenie, takich jak lotnictwo i medycyna.

Tego typu monitory są również świetne do wykrywania wad wewnętrznych i ukrytych. Ich działanie polega na wykorzystaniu urządzeń rentgenowskich do stworzenia wirtualnego modelu 3D produktu.

Monitor do analizy

Następnie jest on analizowany przez oprogramowanie w celu wykrycia wszelkich problemów w obrębie produktu. Monitory CT są idealne do wykrywania wewnętrznych rozdarć, pustych przestrzeni i problemów związanych z niewłaściwym ustawieniem.

Monitory CT do diagnostyki mają również zdolność do szybkiego obliczania dokładnych wskaźników wad w określonej partii produktów. Dzięki temu producenci mogą szybko naprawić wszelkie obszary problematyczne i stworzyć bardziej spójne partie produktów.

Mają one również możliwość przechowywania danych przez dłuższy czas. Dzięki temu producenci mogą śledzić postępy swoich wysiłków w zakresie kontroli jakości w czasie i zobaczyć efekty swoich ulepszeń.