Domowe urządzenia wielofunkcyjne

Lip 10, 2018

0

Domowe urządzenia wielofunkcyjne

przydatne urządzenie wielofunkcyjne w każdym domu

W dzisiejszych czasach każdy z nas potrzebuje raz na jakiś czas coś wydrukować, zeskanować, czy skserować. Aby żadna z tych czynności nie była dla nas problemem, warto zainwestować w wielofunkcyjne urządzenie, tym bardziej, że ich popularność w ostatnich latach wzrosła, co odbiło się na spadku cen. Dziś za taki „kombajn” zapłacimy podobną cenę, jak za samą drukarkę.

Jaki sprzęt wybrać?

Do wyboru mamy przede wszystkim dwie technologie. Będą to urządzenia wielofunkcyjne laserowe lub atramentowe. Popularna opinia głosi, że atrament to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie w domu, gdzie drukuje się niewiele, ale znaczenie ma cena zakupu urządzenia (która z reguły będzie niższa) oraz jego wszechstronność (przede wszystkim drukowanie w kolorze, urządzenia laserowe drukujące w kolorze są dosyć drogie). Poza tymi zaletami, urządzenia atramentowe coraz częściej mają rozwiązania pozwalające na tańsze drukowanie, poprzez pojemne zbiorniki na tusz, możliwość używania nieoryginalnych zamienników, czy po prostu atrakcyjne ceny tuszu w niektórych modelach.

A może jednak urządzenie wielofunkcyjne laserowe?

Z drugiej strony, jeżeli mamy dużo pracy, która wymaga drukowania czarno-białych stron z tekstem, a drukarka będzie eksploatowana jak w małym biurze, koszty użytkowania urządzenia laserowego powinny być niższe. Tonery do drukarek laserowych są dość kosztowne, jednak wystarczają na naprawdę długi czas i możemy wydrukować z pomocą takiego tonera wiele stron.

Niezależnie od wyboru urządzenia, czy będzie to wielofunkcyjny laser, czy urządzenie atramentowe, warto zainwestować w sprzęt posiadający możliwość przyłączenia do sieci, aby móc drukować z kilku urządzeń w domu, bez konieczności łączenia niewygodnymi kablami.