Czy warto kupić komputer poleasingowy?

kwi 18, 2018

0

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Wiele osób poszukujacych komputera zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niemały wydatek. Sprzęt z najwyższej półki kosztuje czasem krocie, a jego parametry techniczne i tak szybko się starzeją. Dlatego też przy poszukiwaniu nowego peceta należy szukać oszczędności. Jednym ze sposobów na nie jest zakup komputera poleasingowego.

Na czym to polega?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który był już wcześniej używany, najczęściej przez firmy, w ramach umowy leasingowej. Ogromną zaletą tego rozwiązanie jest fakt, że dobry sprzęt, który jeszcze niewiele stracił na nowoczesności, można kupić za naprawdę okazyjną cenę.

Komputery poleasingowe – zalety

Wiele firm podpisuje umowę leasingu sprzętu komputerowego na krótki okres czasu. Po dwóch-trzech latach od wyjścia na rynek sprzęt niewiele traci na parametrach, co oznacza, że za niewielką cenę można kupić naprawdę dobry komputer.

Komputery poleasingowe ze sklepu At-Outlet to w ogromnej większość urządzenia nowoczesne, zaprogramowane specjalnie do wymagającej pracy w korporacji. Zazwyczaj jest to sprzęt znanych marek, cieszący się sporą renomą i uznaniem na rynku elektroniki.

Jeśli chodzi o to rozwiązanie, to ma ono także oczywiście wady. Kupując używany sprzęt, nie ma co liczyć na sługą gwarancję. Zazwyczaj obejmuje ona okres maksymalnie trzech miesięcy. Ponadto, na rynku poleasingowym próżno raczej szukać komputerów dla graczy, z wyśrubowaną kartą graficzną.