Każda aktywna antena potrzebuje zasilacza antenowego ze zwrotnicą, tak zwanym separatorem. Jego zadaniem jest zdalne zasilanie prądem stałym wzmacniacza, który jest na stałe wbudowany w antenach. Za pomocą kabla koncentrycznego, który przenosi sygnał z anteny do odbiornika telewizyjnego, odbywa się zasilanie w trybie pracy ciągłej. Zasilacz sprawdzi się zarówno w przypadku braku sygnału lub do jego wzmocnienia.
Bez podstawowej wiedzy z zakresy elektroniki, nie będzie możliwe podłączenie zasilacza. Do całego procesu będą potrzebne: zasilacz, przewód koncentryczny oraz odbiornik do którego będzie podłączony zasilacz.
W pierwszej kolejności kabel koncentryczny musi być podłączony do końcówki zasilacza, którą należy otworzyć. Płaski kabelek będzie umocowany z boku końcówki, a koncentryk na jej środku. Praktycznie nie ma w tym nic trudnego, jednak jeśli zewrze się główny przewód z oplotem kabla antenowego, nie będzie możliwości odbioru sygnału.
Bez prawidłowo obrobionego kabla antenowego, nie będzie możliwości zainstalowania zasilacza. Po pierwsze trzeba odmierzyć długość kabla i w dalszym kroku ściągnąć nożykiem osłonkę kabla. Następnie druciki należy ułożyć w jedno miejsce i je skręcić. Kabel musi przylegać do końcówki zasilacza, w celu styku z przewodem. Warto jednak mieć na uwadze, że oplot nie może stykać się w żadnym wypadku z głównym drutem przewodu antenowego. Na samym końcu należy przełożyć płaski kabelek z boku, a następnie zamknąć końcówkę zasilacza.
W ten sposób powstaje zasilacz antenowy, jednak samo podłączenie zasilacza do telewizora wymaga już wiedzy elektronicznej i najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowca. Niestety samodzielne działanie, przy braku odpowiedniej wiedzy, może doprowadzić do zwarcia zasilacza. Fachowiec specjalizujący się w elektronice, z pewnością będzie posiadał odpowiednią wiedzę, a także cechował się precyzją i skupieniem podczas montażu.