Drukarki 3D

Mar 22, 2019

0

Drukarki 3D

Drukarki są popularne od bardzo długiego czasu. Jednak ostatnio bardzo modne stały się drukarki 3D, dzięki którym można w prosty sposób zrobić jakąś figurę w trójwymiarze. Jest to urządzenie, które jest bardzo często wykorzystywane w różnego rodzaju firmach, jednak można również spotkać osoby, które po prostu korzystają z niej w domu. Jeśli ma ktoś chęć i przede wszystkim pieniądze to z pewnością może bez problemu zainwestować właśnie w to urządzenie.

Działanie drukarki 3D

Jej działanie jest dość proste i opiera się ona głównie na tym, że drukowane są pojedyncze warstwy wydruku. Są one nakładane jedna na drugiej, dzięki czemu otrzymuje się efekt 3D. Jest to dość proste urządzenie w obsłudze, a jeśli chodzi o projekty rzeczy jakie można zrobić to z pewnością każdy może je znaleźć w internecie. Jeśli chodzi o jakość wydruku, bo z pewnością jest ona różna to zależy ona od filamentu, czyli materiału z jakiego jest robiony wydruk. Najbardziej znane materiały z jakich można robić wydruki 3D to:

– tworzywa termoplastyczne czyli “plastiki”,

– żywice,

– metale.

Cena

Jest to pewnie moment, który interesuje większość osób. Jeśli chodzi o cenę to niskobudżetowe drukarki można złapać już za 750-800 zł. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że nie będą one tak stabilne i dobre. Będą oczywiście spełniały swoje zadanie, więc będzie można na nich drukować rzeczy w wymiarze 3D, jednak takie urządzenia potrafią o wiele więcej. Jeśli chodzi o droższe egzemplarze do użytku domowego to cena ich wynosi około 1500 zł. Warto celować właśnie w tę kwotę, bo jest to taki średniak na rynku drukarek 3D.

Co można z niej zrobić?

Jeśli wyda ktoś już kilkaset złotych na takie urządzenie to pewnie zastanawia się jak zaoszczędzić. Kto w ostatnim czasie nie kupił do swojego domu takich rzeczy jak:

– doniczka,

– ramka na zdjęcia,

– miska,

– wazon,

– figurki ozdobne,

– talerze i kubki.

Jedyne co ogranicza w takim wydruku to przede wszystkim wyobraźnia i jeśli komuś jej nie brakuje to na pewno znajdzie dobre zastosowanie drukarki 3D.

Oferta drukarek dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/drukarki-2182