Stacje diagnostyczne w medycynie

kw. 26, 2021

0
stacja diagnostyczna

Stacje diagnostyczne w medycynie

Stacje diagnostyczne to urządzenia, które umożliwiają pracę lekarzom radiologom. Dzięki tego rodzaju sprzętowi można pracować przy dowolnym sprzęcie akwizycyjnym poczynając od RTG aż po mammografy. Co więcej, mogą to być także rezonansy oraz tomografy komputerowe. Zazwyczaj stacje diagnostyczne składają się ze stacji roboczej o dużej wydajności, która może także być użytkowana jako miniserwer. W skład tego rodzaju stacji wchodzi także monitor medyczny dostosowany do właściwych badań. Wszystkie sprzęty oraz urządzenia znajdujące się na stacji diagnostycznej muszą być w pełni nowoczesne oraz zgodne z wymogami Ministra Zdrowia. Karta graficzna stacji diagnostycznej musi być przygotowana specjalnie do pracy w sektorze medycznym.

Stacje diagnostyczne – najlepsze rozwiązania dla medycyny

Wiele firm jak np. ta tutaj zajmująca się dystrybucją tego rodzaju sprzętu posiada w ofercie kompletne urządzenia o różnych zastosowaniach. W ich skład mogą wchodzić na przykład komputery z mocą obliczeniową, która pozwala na efektywną pracę z obrazami pochodzącymi z różnych modalności, a także oprogramowanie diagnostyczne. Dzięki dobrze dobranym monitorom przy pomocy stacji diagnostycznej można wizualizować obrazy DICOM i współpracować z systemami PACS/RIS/HIS.

stacja diagnostyczna

Stacje dopasowane do potrzeb

Na rynku można znaleźć między innymi stacje RTG/CT/MRI, które są odpowiednie do klasycznej radiologii, stacje mammograficzne współpracujące z monitorami od 5 MP do 12 MP umożliwiające wyświetlanie obrazów DICOM i współpracowanie z systemami PACS/RIS/HIS, a także stacje ortopedyczne, które współpracują z monitorami 2MP, 6MP oraz 8MP.