Profesjonalny monitor do grafiki

Sie 13, 2021

0
monitor do grafiki

Profesjonalny monitor do grafiki

Projektanci grafiki potrzebują bezkompromisowego monitora. Najlepsze monitory dla projektantów charakteryzują się wyjątkową dokładnością kolorów, profesjonalną łącznością i jednolitym oświetleniem, aby zapewnić, że projekty będą się przekładać niezależnie od tego, na jakim ekranie się znajdują.

Jak wybrać dobry monitor do grafiki?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wybór monitora do projektowania graficznego. Przede wszystkim dobry monitor do grafiki zapewnia doskonałą dokładność i jednolitość kolorów. Należy poszukać monitora z panelem IPS z obsługą 10-bitowego koloru, który pokrywa 99% lub więcej przestrzeni kolorów Adobe RGB i sRGB. Poza tym ważna jest rozdzielczość. Projektanci grafiki zazwyczaj pracują nad bardzo szczegółowymi i czasochłonnymi projektami, więc większa liczba pikseli jest lepszą opcją. Monitor 4K jest idealny dla projektantów.

Dodatkowe udogodnienia sprzętu

Istnieje kilka wyjątkowych funkcji, które ułatwiają pracę na profesjonalnym monitorze do grafiki:

monitor do grafiki

-ergonomiczna stopka – specjalnie zaprojektowana stopka z regulacją wysokości oraz nachylenia w poziomie i pionie, co pozwala na ustawienie ekranu w najwygodniejszej pozycji;

-specjalna osłona na ekran – dostępna w bardziej zaawansowanych i droższych modelach, co znacząco wpływa na komfort pracy. Chroni powierzchnię ekranu przed zewnętrznym oświetleniem, które w zależności od intensywności i koloru wpływa na charakterystykę barwną matrycy. Osłona pozwala również zmniejszyć ustawienia jasności, zmniejszając tym samym zużycie energii nawet o 40%;

-stabilizacja jasności – bardzo przydatna funkcja, która błyskawicznie dostosowuje jasność, gdy monitor jest włączony lub po wyjściu ze stanu uśpienia. Pozwala szybko wznowić pracę.