Monitor lotów – do czego służą te urządzenia?

Maj 7, 2021

0
monitor lotow

Monitor lotów – do czego służą te urządzenia?

Monitor lotów to urządzenie stworzone z myślą o lotnictwie oraz o kontrolowaniu ruchu lotniczego. Na rynku oprócz różnego rodzaju monitorów na wieże kontroli oraz stanowiska obsługi naziemnej można znaleźć także wszelkie zaawansowane technologicznie rozwiązania odpowiednie do transmisji sygnału o bardzo wysokiej rozdzielczości. Jest to związane z analizą obrazu w środowiskach ATC, która to ma znaczenie krytyczne.

Specjalistyczne urządzenia zapewniające bezpieczeństwo 

monitor lotow

Urządzenie, jakim jest monitor lotów znajduje zastosowanie na wieżach lotów oraz na stanowiskach obsługi naziemnej. Tego rodzaju sprzęt można znaleźć nie tylko za granicą, lecz także w Polsce. Rozwiązania, jakie stosuje się przy użyciu opisywanych monitorów pozwalają na transmitowanie sygnału o dużej rozdzielczości i dobrej jakości obrazu. Jedną z nowości jest dwukanałowe urządzenie, które służy do bezstratnego kodowania oraz strumieniowania wideo.

Wysoka kompresja i dokładne pomiary

Wiele urządzeń zapewnia bardzo wysoką kompresję, dzięki czemu zmniejsza się przepustowość potrzebna do przesyłania danych w sieci. Co więcej, zmniejsza się także ilość miejsca niezbędna do przechowywania tych danych. Monitory lotów konstruowane współcześnie można integrować z innymi rozwiązaniami, w tym z innymi urządzeniami. Warto wspomnieć także o SafeGuard, czyli technologii odpowiedzialnej za przechwytywanie danych oraz za zarządzanie treścią dla centrów kontroli lotów i innych środowisk. SafeGuard pozwala na zarządzanie danymi w lokalnych oraz zdalnych systemach pamięci masowej.