Jakie medyczne urządzenie elektryczne warto kupić, gdy ma się pod opieką chorego członka rodziny?

kw. 2, 2022

0

Jakie medyczne urządzenie elektryczne warto kupić, gdy ma się pod opieką chorego członka rodziny?

Choroba nie tylko uprzykrza życie, ale nierzadko pozbawia przy tym samodzielności. Opieka nad przewlekle chorym potrafi być niezwykle trudna i czasochłonna, więc warto ją sobie maksymalnie ułatwić. Jakie urządzenia będą w takiej sytuacji przydatne?

Medyczne urządzenia elektryczne – pulsoksymetr

Pulsoksymetry stały się w ostatnim czasie niesamowicie popularne. Mierzą tętno oraz saturację krwi, czyli wysycenie jej tlenem.

Są niezbędne przy wielu chorobach, takich jak:

  • dolegliwości ze strony układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,
  • nadciśnienie,
  • cukrzyca,
  • COVID-19.

Ich stosowanie zaleca się również kobietom w ciąży. Najczęściej kupowane medyczne urządzenia elektryczne https://alstor.pl/produkty/inne-rozwiazania-medyczne/ to między innymi właśnie pulsoksymetry. Nie tylko są przydatne w wielu sytuacjach, ale również posiadają stosunkowo niską cenę.

Można je bowiem kupić nawet poniżej 100 złotych. Przeważnie nabywane są razem z ciśnieniomierzem, również niezwykle pomocnym przy wymienionych powyżej dolegliwościach.

Medyczne urządzenia elektryczne – glukometr

Dzięki glukometrom życie osób z cukrzycą stało się znacznie lepsze. Pozwalają one na skontrolowanie poziomu cukru we krwi w dowolnym momencie, co sprawia, że leczenie jest o wiele wydajniejsze. Przydaje się także osobom z insulinoopornością oraz tym, które są wyjątkowo narażone na zachorowanie.

Mowa tu głównie o predyspozycjach genetycznych. Dzięki regularnym pomiarom da się szybko zauważyć, iż dzieje się coś niedobrego i udać się na czas do lekarza. Tego typu profilaktyka skutecznie pozwala zapobiec rozwojowi choroby.

Glukometr to jeden z najtańszych sprzętów, gdyż kosztuje przeciętnie około 50 złotych. Paski testowe oraz igły także nie należą do drogich. Warto zaznaczyć, że osoba chora na cukrzycę może odliczyć w rozliczeniu rocznym PIT koszty wynikające z zakupu tych rzeczy.