Jak oszczędzić na tuszach do drukarek?

Maj 25, 2020

0

Jak oszczędzić na tuszach do drukarek?

Pomimo tego, że drukarki używane są stale w biurach i bardzo często w domu, wielu ich użytkownik nie może pogodzić się z tym, że muszą wydawać pieniądze na tusze, które je zasilają.

Nie przemawia do nich fakt, że np. tusz do drukarki hp jest uważany za jeden z najtańszych na rynku, a jakby tego było mało, również jeden z najoszczędniejszych. Mimo wszystko szukają oni jeszcze większych oszczędności na jego zużyciu. Czy da się to zrobić?

Używany tusz do drukarki hp — czyli jakich błędów nie popełniać

Podstawowym pomysłem, na jaki wpada niejeden chętny do oszczędzania pieniędzy na tuszu do drukarki hp, jest kupowanie zamiast tuszy oryginalnych, tanich, ręcznie nabijanych zamienników (www.drtusz.pl/tusze-hewlett-packard-hp-zamienniki-oryginalne-c-50200000003.html). To prawda jest to rozwiązanie tańsze w zakupie, ponieważ zamiast często ponad 100 złotych, taki tusz często nie kosztuje nawet 50 złotych. Czy jednak jest to faktycznie oszczędność? Jak się okazuje nie koniecznie. Po pierwsze taki nieoryginalny tusz znacznie szybciej się wyczerpuje, ponieważ jest on o wiele gorszej jakości. Z tego powodu zamiast raz na kilka tygodni lub miesięcy, w zależności jak się często drukuje, taki zamiennik może być wymieniany nawet co kilkanaście dni. A nie da się tego nazwać oszczędnością. Jakby tego było mało, wydruki powstałe przy pomocy takiego tuszu są zwyczajnie słabszej jakości.

Jak można skutecznie oszczędzić?

Jeśli jednak ktoś koniecznie chce oszczędzić nieco na kupowanym do drukarki tuszu, to zamiast bardzo dyskusyjnej decyzji dotyczącej kupowania podrabianych egzemplarzy, lepiej zastosować się do innych zasad. W takim wypadku warto przede wszystkim przed wydrukowaniem danego dokumentu zastanowić się, czy potrzebuje się go koniecznie w wersji na papierze. Dodatkowo warto przyjrzeć się ustawieniom danego programu, którym się drukuje, ponieważ często ustawiony jest on na tryb najwyższej jakości, czego rzecz jasna zwykle dokumenty nie potrzebują.