Firma HP – co wyróżnia ją na rynku i dlaczego odnosi sukcesy pomimo upływu lat

sie 25, 2021

0
sklep hp

Firma HP – co wyróżnia ją na rynku i dlaczego odnosi sukcesy pomimo upływu lat

Strategia działania przedsiębiorstwa HP jest innowacyjna i interesująca. Ma na uwadze grupę docelową – „idealnego” klienta. Czy to dlatego firma od dekad odnosi sukcesy?

Krótka historia firmy HP i roli jej działu ds. marketingu w odkrywaniu siebie na nowo

Firma HP, założona w 1939 roku, ma ciekawą historię w branży technologicznej. Firma była kiedyś wiodącą marką komputerową swoich czasów i była uważana za pioniera sprzętu komputerowego. W ostatnich latach HP starał się pozostać aktualnym i innowacyjnym. Aby zachować konkurencyjność w stosunku do innych graczy na rynku, zespół marketingowy HP postanowił skupić się na analityce predykcyjnej – modelu biznesowym, który łączy naukę danych i marketing – aby dowiedzieć się, czego konsumenci chcą teraz i czego mogą chcieć w przyszłości.

Zespół marketingowy rozpoczął od stworzenia modeli predykcyjnych w oparciu o dane z ponad 500 milionów oddzielnych źródeł – w tym posty w mediach społecznościowych, dane dotyczące zakupów, korzystanie z aplikacji mobilnych itp. Następnie zespoły wykorzystują te modele do tworzenia spersonalizowanych treści dla każdego konsumenta, które są dostosowane bezpośrednio do ich potrzeb i zainteresowań. W ten sposób firma może budować silniejsze relacje z kupującymi odwiedzającymi sklep HP (sprawdź).

Zróżnicowana strategia firmy HP polega na zróżnicowaniu produktów

HP to firma, która tradycyjnie sprzedawała drukarki i sprzęt komputerowy. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat zaczęli wprowadzać nowe produkty, takie jak laptopy, tablety i smartfony.

Strategia HP polega na dywersyfikacji swoich produktów. Firma pracuje również nad tworzeniem aplikacji mobilnych i ukierunkowuje swoją działalność na klienta. Firma ma nadzieję przygotować się na przyszłość, upewniając się, że pozostaną istotni w swojej branży przez wdrożenie rozwiązań sztucznej inteligencji.

Kluczowym celem HP jest oferowanie innowacji, które pomagają firmom odnieść sukces w erze cyfrowej transformacji, przy jednoczesnym zwiększaniu zadowolenia klientów we wszystkich obszarach działalności, od sprzedaży po wsparcie zarządzania zasobami ludzkimi.

Klienci HP mogą skorzystać z indywidualnej obsługi dostosowanej do ich potrzeb, a także z szerokiej gamy korzyści, takich jak łatwe opcje płatności za zakupy dokonane w sklepach partnerskich.