Do czego służy tablet iPad? Jaki model wybrać do swoich potrzeb?

wrz 17, 2021

0

Do czego służy tablet iPad? Jaki model wybrać do swoich potrzeb?

Tablet Apple iPad to urządzenie z systemem iPadOS, które oferuje wszystkie funkcje smartfona i mobilność laptopa. Może być używany do czytania i pisania treści w podróży. Sprawdza się też do grania w gry ze sklepu App Store. Celem tego artykułu jest pomoc w wyborze odpowiedniego iPada do potrzeb danej osoby. Przedstawione zostały plusy i minusy każdego modelu.

IPad jest jednym z najwydajniejszych tabletów

iPad to jeden z najlepszych tabletów, jakie można w ogóle kupić. Ma dużą żywotność baterii, pamięć i procesor. Można go używać do robienia notatek, nagrywania filmów, a nawet wykonywania zadań. Ceny serii iPad są całkiem przyzwoite. Mniejsze modele są prawie na każdą kieszeń.

Kupując iPada, upewnij się, że wybierasz to urządzenie w zależności od swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, wybierz wersję Pro zamiast Air czy Mini. Jeśli chcesz mieć większy rozmiar ekranu, wybierz większy model ekranu z matrycą Retina.

Pierwszy iPad? Prawdopodobnie sprawdzi się wersja mini

iPad mini to mniejsza wersja iPada, z wyświetlaczem o przekątnej 7,9 cala i procesorem A5 1 GHz. Ma dwie kamery o rozdzielczości 1,2 megapiksela, FaceTime i jest dostępny z pamięcią 16, 32 GB lub 64 GB.

Jest to niezwykle przydatne urządzenie, gdy chcesz przeczytać książkę, a także zrobić zdjęcie bez wyjmowania telefonu z użyciem tabletu. Dobrze sprawdza się w przypadku osób często robiących notatki. Użytkownik dostaje wszystkie potrzebne funkcje w mniejszej wersji wagowej, która wynosi 308 gramów. Obecne jest Wi-Fi oraz cellular.

iPad Air – pełnoprawne wydanie tabletu Apple

Najnowsze wydanie iPada Air przynosi urządzenie z czipem A14 Bionic oraz aparatem 12 Mpix. Ma ulepszony procesor, dzięki czemu pozwala na grę w najnowsze tytuły ze sklepu Apple. Ma lepszy aparat pozwalający na robienie zdjęć w rozdzielczości 4K. Te funkcje sprawiają, że iPad Air jest jeszcze bardziej pożądany pośród konkurentów, takich jak Samsung Galaxy Tab S7 i Microsoft Surface.

iPad Air to wybór dla wymagającego klienta, który musi pracować w wymagającym środowisku. To dobre rozwiązanie, jeśli użytkownik będzie chciał korzystać z łatwego i szybkiego menedżera zadań, aby upewnić się, że jest produktywny i może skoncentrować się na najważniejszych zadaniach.

Apple iPad Pro dla profesjonalistów

Apple iPad Pro to świetny sposób dla profesjonalistów i studentów na zaaranżowanie i organizację swoich zadań. Pozwala na płynne edytowanie swoich treści. Ponieważ ma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, profesjonalni fotografowie i kamerzyści mogą używać go do tworzenia profesjonalnych filmów w czasie rzeczywistym. Ma również 12,9-calowy ekran o większej gęstości pikseli niż poprzednie modele iPada.

Duży ekran i wysoka wydajność wynikająca z procesora Apple M1 zapewniają większą produktywność w miejscu pracy, umożliwiając wydajną pracę z dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami.

Jest to model, który można nabyć w kilku wersjach kolorystycznych — domyślnie space gray. Dostępne są warianty od 128 do 2000 GB pamięci wewnętrznej.