Co to jest tablet graficzny?

Lip 12, 2021

0
tablet graficzny

Co to jest tablet graficzny?

Tablet graficzny jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na sprawne poruszanie się po wirtualnej przestrzeni roboczej. Używanie go jest intuicyjne i szybko można się do niego przyzwyczaić, więc nawet niedoświadczona osoba może szybko nauczyć się jego obsługi. Czym właściwie jest tablet graficzny i kto skorzysta na jego zakupie?

Czym jest takie urządzenie?

tablet graficzny

Tablet graficzny jest urządzeniem, które znacząco ułatwia codzienną pracę na komputerze. Ma on postać podkładki, po której można rysować specjalnie przeznaczonym do tego rysikiem. Ruchy wykonywane przez osobę obsługującą tablet graficzny są przenoszone bezpośrednio na ekran komputera. Urządzenie można podłączyć do komputera za pomocą kabla, aczkolwiek istnieją również modele bezprzewodowe. Tablet jest urządzeniem, które znacząco ułatwia pracę grafikom komputerowym. Z jego pomocą mogą oni zręcznie rysować dowolne kształty, które w czasie rzeczywistym pokazują się w przestrzeni roboczej programu graficznego. Stwarza to nieograniczone możliwości, gdyż projektowanie złożonych kształtów za pomocą rysika jest nieporównywalnie prostsze niż przy wykorzystaniu zwykłej myszki.

Tablet graficzny – czy tylko dla grafików?

Mimo swojej nazwy, tablet graficzny wcale nie jest wykorzystywany tylko przez malarzy i animatorów. Może go używać na co dzień każdy użytkownik. Przemawia za tym wygoda posługiwania się takim urządzeniem w porównaniu z klasyczną myszką. Osobami, które na co dzień w swojej pracy używają tabletu graficznego, mogą być również wykładowcy akademiccy. Rozwiązanie takie sprawdza się szczególnie w przypadku zajęć zdalnych – prowadzący zajęcia może wówczas wygodnie rysować na wirtualnej tablicy, prezentując studentom kolejne zagadnienia.