5 powodów, aby kupić Apple Watch 6

lis 6, 2021

0
apple watch 6

5 powodów, aby kupić Apple Watch 6

Dla tak wielu użytkowników iPhone’a Apple Watch stał się niezbędnym akcesorium, ale z pewnością tak samo wielu ludzi ma trudności z podjęciem decyzji, czy go potrzebują, czy nie. Zwłaszcza jeśli chodzi o najnowsze i najdroższe modele – Apple Watch 6. Aby pomóc nadać sens temu zagadnieniu, postanowiliśmy napisać o tym, jakie naszym zdaniem są główne zalety  Apple Watch. 5 powodów, dla których warto kupić Apple Watch Series 6:

1. Możesz uniknąć rozpraszania uwagi na swoim iPhonie

Apple zaprojektował zegarek jako towarzysza dla swoich smartfonów, więc integracja jest najwyższej klasy. Apple Watch Series 6 może wyświetlać wszystkie alerty ze smartfona, a na niektóre z nich można odpowiedzieć dyktując tekst, wysyłając przygotowaną frazę lub emotikonę. Połączenia telefoniczne można odbierać bezpośrednio na zegarku, jeśli smartfon znajduje się w zasięgu Bluetooth. Są one również bardzo dobrze zintegrowane z ekosystemem urządzeń Apple, na przykład jeśli słuchasz muzyki w AirPods z iPhone’a, ale naciśnij przycisk odbierania z Apple Watch, gdy otrzymasz połączenie, rozmowa odbywa się przez słuchawki, a nie przez głośnik zegarka.

2. Obsługa płatności zbliżeniowych

W 2018 roku Apple uruchomił na Ukrainie usługę płatniczą Apple Pay, umożliwiającą płatności zbliżeniowe za zakupy zarówno ze smartfonów, jak i zegarka firmy. Można też płacić za pomocą Apple Watch bez iPhone’a czy dostępu do internetu, po prostu stukając dwa razy w boczny przycisk zegarka i zbliżając go do terminala. Przyspiesza to proces kupowania lub płacenia, np. w metrze, kiedy nie trzeba wyjmować smartfona z kieszeni. Ponadto, gdy wychodzisz pobiegać z samym Apple Watch, nie musisz zabierać ze sobą karty płatniczej.

3. Śledzenie aktywności fizycznej

Podczas użytkowania Apple Watch liczy liczbę kroków, ćwiczeń i czasu spędzonego w pozycji stojącej, wizualizując te dane w postaci infografiki z okręgami do wypełnienia przez użytkownika. Oznacza to, że śledzenie aktywności fizycznej ma element zabawy, z zegarkiem zachęcającym do większego ruchu w celu wypełnienia okręgów i dającym wirtualne nagrody za przekroczenie wydajności.

apple watch 6

4. Śledzenie aktywności sportowych

Apple Watch 6 link może śledzić 80 dyscyplin sportowych, od futbolu australijskiego po wędkarstwo sportowe. A zegarek może automatycznie wykryć sport i poprosić użytkownika o włączenie śledzenia. Na przykład podczas biegu Apple Watch Series 6 stale mierzy tętno, dystans, czas, tempo, kadencję i różnice wysokości. Podczas treningu dane te są bardzo przydatne, aby pomóc Ci się skupić i osiągnąć zamierzone cele.

5. Stały pomiar częstości akcji serca i saturacji tlenem

Apple Watch Series 6 mierzy tętno przez cały dzień i może ostrzegać o nagłych wzrostach lub spadkach tętna, a także o nieregularnym biciu serca (arytmii). Cechy te wielokrotnie okazały się skuteczne i pozwoliły ludziom na czas szukać pomocy medycznej. Ponadto Apple Watch Series 6 jest wyposażony w pulsoksymetr, który mierzy nasycenie krwi tlenem. Zegarek może to robić okresowo w tle, ostrzegając Cię, jeśli poziom tlenu zacznie spadać, a także istnieje możliwość wykonania pomiaru ręcznego.