Zamienniki i tonery Brother

Gru 14, 2018

0

Zamienniki i tonery Brother

Po zakupie nowej drukarki prędzej czy później konieczna będzie wymiana tonera. Lepiej poszukać odpowiednich zamienników, niż przepłacić za oryginały. Warto jednak pamiętać, że zamiennik to nie to samo, co podróbka. Na rynku dedykowanych tonerów panuje spore zamieszanie, spowodowane dużą ilością podróbek oferowanych często pod nazwą określonej marki, co naturalnie wprowadza potencjalnego klienta w błąd.

Oryginalny, markowy, czy podrobiony?

Po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „toner nazwa drukarki”, otrzyma się kilkadziesiąt stron, oferujących sprzedaż towarów, w których nazwach celowo wymieniono właśnie producentów sprzętów drukujących. Sugerować to ma oryginalność produktu. Tymczasem większość wytwórców swoje oryginalne tonery sprzedaje pod nazwami numerów katalogowych, a nie nazw konkretnych modeli sprzętu. Tak właśnie jest w przypadku tonerów Brother, które są pełnowartościowymi zamiennikami.

A co to za różnica?

Różnica między tanią podróbką, a profesjonalnym zamiennikiem może mieć wartość sprzętu, w którym taki toner zostanie zainstalowany. Nierzadko fałszywki psują się i blokują mechanizmy drukarki. Często koszty naprawy przewyższają wartość sprzętu. Oryginalne tonery Brother zaprojektowane są do konkretnego typu drukarki, co wyklucza możliwość jej uszkodzenia.

Co wybrać?

Zamiast kupować tanie podróbki, lepiej postawić na sprawdzony produkt. Toner Brother zapewni bezawaryjną pracę drukarki, aż do kolejnej wymiany.