Zakup dobrej drukarki HP/Epson, która jest niedroga w eksploatacji

Gru 5, 2018

0
drukarki hp

Zakup dobrej drukarki HP/Epson, która jest niedroga w eksploatacji

Zakup drukarki wiąże się z koniecznością wydania mniejszych lub większych pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to tylko jednorazowa inwestycja. Znacznie ważniejszą kwestią są koszty eksploatacyjne wybranego urządzenia. W przypadku drukarek zachodzi potrzeba regularnego wymieniania szybciej lub wolniej zużywających się tuszy. Wszystko to niestety kosztuje i w przypadku zakupu oryginalnych tuszy trzeba czasami liczyć się z niemałymi wydatkami. Na rynku nie brakuje tanich drukarek, które niestety są drogie w eksploatacji. Jak zatem kupić drukarkę z tanim tuszem?

Zakup dobrej drukarki, która jest niedroga w eksploatacji

drukarki hpWiele osób daje się zwieść bardzo niskiej cenie urządzeń drukujących, ale gdy przyjdzie czas na wymianę tuszu, pojawia się duże rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że zakup oryginalnego tuszu wynosi tyle, co połowa ceny samego urządzenia. Im więcej się drukuje, tym tusz szybciej się zużywa i trzeba znów wydać sporą kwotę na jego zakup. Z całą pewnością nie ma co liczyć na jakąkolwiek oszczędność. Producenci bardzo często są w stanie sprzedać drukarkę w bardzo przystępnej cenie, a zarabiają na materiałach eksploatacyjnych. Bardzo ważne jest to, aby dobrze przemyśleć swoją decyzję o zakupie konkretnego modelu drukarki. Duże znaczenie przy wyborze urządzenia drukującego ma to, jak często i w jaki sposób będzie ono użytkowane.

W przypadku osób drukujących rzadko i mało godne polecenia są niskobudżetowe drukarki HP ze skanerem, sprawdź tą ofertę na https://www.sferis.pl/drukarki-2182. W przypadku drukarek HP wyposażonych w kartridż HP 302 można wydrukować 190 stron, a potem kupić nowy tusz za kilkadziesiąt złotych lub zamiennik za kilkanaście złotych. Inną opcją są drukarki Epson z czterema zbiornikami na płynny tusz zamiast klasycznych kartridży, które można na bieżąco uzupełniać. Nie trzeba nawet kupować całego zestawu tuszy, ale uzupełniać tylko kończące się kolory. Jeśli ktoś natomiast drukuje często, to warto zastanowić się nad zakupem drukarki Canon. Ciekawą opcją będzie model z głowicą drukującą zintegrowaną z kartridżem. Firma Brother także ma w ofercie urządzenia drukujące, które nie są drogie w eksploatacji.