Wyposażenie stanowiska komputerowego

Sie 4, 2018

0

Wyposażenie stanowiska komputerowego

W dzisiejszych czasach ciężko nie zgodzić się z faktem, iż dużo ludzi jest uzależnionych zawodowo od komputera. Dlatego bardzo ważne jest zadbanie o nasze stanowisko komputerowe i dobranie jak najlepszych akcesoriów do codziennej pracy.

Maszyna i urządzenia

Podstawowym wyborem jest komputer; dla grafika czy web developera będzie miała duże znaczenie, ale do pracy biurowej jego parametry nie mają już aż tak dużego znaczenia.

W zupełności wystarczy tani, dwurdzeniowy procesor i 8gb Ram, które zapewnią wystarczający komfort pracy; tutaj dużo lepiej zainwestować w urządzenia wejściowe i wyjściowe takie jak drukarka, monitor, myszka czy klawiatura. Wybór monitora z pozoru nie wydaje się być trudny. Z pozoru, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że niekiedy niska cena jest podyktowana gorszą matrycą. Modele niższe cenowo obsługujące dużą rozdzielczość prawie na pewno oszczędzają na matrycy, te gorsze cechuje gorszy kąt widzenia, co stanowczo zaniża komfort pracy. Do tego trzeba jeszcze zastanowić się nad klawiaturą. Generalnie tutaj wszystko zależy od nawyków. Jeśli uda nam się nabyć klawiaturę, na której wygodnie nam się pracuje, to nie ma powodu do zmian. Warto dodać, że zakup znacznie droższej klawiatury mechanicznej jest często inwestycją na lata, bo te górują trwałością nad membraną.

Myszka i toner do drukarki

Myszce też nie trzeba poświęcać zbyt dużo uwagi. Do pracy biurowej jedynym pewnikiem jest sensor, który wpływa na zacinanie się sprzętu. Dużo więcej uwagi należy poświęcić tonerowi do drukarki.

Sama drukarka może mieć różne parametry i bajery. Może mieć funkcje bluetooth, może być laserowa, a niekiedy posiadać także wbudowany skaner. Jednak za samą jakość wydruku odpowiada toner. Tutaj dużo lepszym wyborem jest pozostanie przy markowym modelu. Można kupić tańszy zamiennik, dedykowany pod kilka modeli; ale taki zakup wiąże się z ryzykiem, i należy poświęcić mu więcej czasu. Najlepiej zakupić nieregenerowany, markowy toner do drukarki najlepiej w Dr Tusz, który charakteryzuje się duża wydajnością.