Telewizor oLED czy Led?

Kwi 5, 2019

0

Telewizor oLED czy Led?

Zakup nowego telewizora zwykle jest poprzedzony bardzo dużym researchem w internecie. Szuka się tam informacji dotyczących tego, jaką technologię wybrać, jaki wyświetlacz kupić, na jaką rozdzielczość się zdecydować. Dla laików te wszystkie skróty, nazwy, oraz opisy parametrów, naprawdę mogą być bardzo przytłaczające. Czym  na przykład różni się wyświetlacz oLED od LED? Takie profesjonalne parametry są znane głównie specjalistom.

Czy telewizor oLED czy LED

Współcześnie praktycznie większość telewizorów jest wyposażona  w technologię LED – takie są praktycznie wszystkie płaskie telewizory na rynku. Naprawdę bardzo niewiele z nich to telewizory oLED, chociaż często mówi się, że to właśnie będzie przyszłość. Trzeba niestety przyznać, że bardzo mało marek produkuje telewizory z taką technologią, jest to sprzęt bardzo drogi, często kosztujący nawet więcej niż 20 000 zł. Można zatem powiedzieć, że to sprzęt dla naprawdę majętnych, są to często telewizory z zakrzywionymi ekranami. Bywają one reklamowane w telewizji jako prawdziwy przełom i coś zupełnie nowego – niestety ze względu na luksusową cenę, mogą z niej skorzystać tak naprawdę jedynie wybrani.

W praktyce

Jak zatem wygląda to w praktyce, oLED czy LED? Praktycznie wszyscy mają w domach telewizory LED, które wciąż dostarcza większość producentów. To doskonałej jakości telewizory, które można kupić w technologii 4K Ultra HD, jak też w wcześniejszej technologii Full HD. Taki telewizor bardzo często można kupić już nawet za około 1500 zł, ciesząc się tak naprawdę na zdecydowanie dobrą jakością obrazu. W praktyce zatem oLED to technologia bardzo rzadko wykorzystywana współcześnie, głównie ze względu na bardzo wysokie koszty. Tego typu sprzęt zwyczajnie nie jest na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Mówi się jednak, że do tego będą dążyć producenci telewizorów, czy w ogóle sprzętu z wyświetlaczami w przyszłości. Być może zatem telefony, tablety czy komputery za kilka lub kilkanaście lat będą właśnie wyposażone w monitory w technologii oLED.