Skup tonerów przyjmuje zużyte tonery i kartridże

Kwi 20, 2018

0

Skup tonerów przyjmuje zużyte tonery i kartridże

Materiały eksploatacyjne do drukarek takie jak tonery i kartridże atramentowe, należą do dość drogich w stosunku do wartości samej drukarki. Dlatego wiele firm produkuje tańsze zamienniki, wykorzystując do tego zużyte zasobniki.

Zasobniki przeznaczone do ponownego napełnienia pozyskuje się właśnie w skupach tonerów. Punkty takie działają w niemal każdym większym mieście. Firmy zajmujące się skupem tonerów można bez problemu znaleźć w internecie.

Jak można oddać tonery na skup?

Klienci indywidualni, którzy nie dysponują większa ich liczbą, zazwyczaj muszą je dostarczyć osobiście, ale już firmy czy inne podmioty, w których dużo się drukuje i które zużywają dużo toneru, mogą liczyć ma to, że firma Doktor Tusz prowadząca skup tonerów odbierze je od klienta. Cena sztuki zależna jest do modelu tonera czy kartridża, a także od liczby. Zazwyczaj jest kilkadziesiąt złotych, a im większy toner, tym cena z reguły wyższa.

Skup tonerów i zasady przyjmowania pustych zasobników

Skupy tonerów przyjmują różne tonery, głównie produkowane przez największe światowe marki jak Canon, HP czy Brother. Warto pamiętać, że toner oddawany do skupu musi być w stanie nienaruszonym, aby mógł się nadawać do ponownego użytku. Tonery są bowiem pojemnikami, które napełnia się ponownie i sprzedaje jak tzw. zamienniki. Wówczas są one tańsze od oryginalnych i wielu klientów właśnie takie tańsze elementy eksploatacyjne do drukarek preferuje.