Pendrive – doskonały prezent

Lut 26, 2019

0
pendrive

Pendrive – doskonały prezent

Decydując się na prezent dla bliskiej osoby warto rozważyć pendrive, szczególnie jeśli wiemy, że lubi gadżety elektroniczne, a jeszcze nie posiada takowego w swojej kolekcji. Dzięki swojej wszechstronności może być naprawdę użytecznym podarunkiem dla bliskiej nam osoby. A przecież chcielibyśmy, by prezent od nas był nie tylko ładny, ale i praktyczny. Co warto wiedzieć, decydując się na taki zakup?

Kształty

Pendrive’y przeszły w ostatnich latach prawdziwą rewolucję, która nie ominęła również ich wyglądu. Niekoniecznie muszą to zatem być plastikowe podłużne bryłki z męskim portem USB z jednej strony. Miniaturyzacja pamięci półprzewodnikowej umożliwia zarówno produkcję bardzo małych nośników, jak i tych o najbardziej fantazyjnych kształtach. Dostępne są na rynku na przykład takie o wyglądzie szminki, loda, kilku kostek czekolady, pasty do zębów, kluczyka, sztabki złota, korka do wina, spinacza do ubrań, a nawet pączka. Pendrive nie musi być nudny. Jako prezent możemy je dobrać, w zależności od tego, jak dobrze znamy obdarowywaną osobę, jakie relacje nas łączą, oraz kim ona jest — raczej poważnym biznesmenem, czy zbuntowanym hipsterem, czy ma poczucie humoru, czy jest poważny jak grób. Dla każdego znajdziemy coś ładnego.

Pojemność

pendrive

Jeśli chcemy, by nasz prezent był użyteczny, warto zbytnio nie oszczędzać – cena pendriva sama w sobie nie jest zbyt wielkim zakupem, więc jeśli już decydujemy się na jeden, kupmy model o co najmniej 64 GB pamięci. Dzięki temu będzie mógł być wykorzystywany na wielu płaszczyznach, do przenoszenia zdjęć, filmów, nawet gier, a w razie potrzeby może posłużyć jako narzędzie do reinstalowania systemu operacyjnego. Różnice cenowe w najbardziej popularnych rozmiarach nie są znaczące i może okazać się, że zamiast kupować 32 GB, możemy pozwolić sobie nawet na wersję 128-Gigabajtową, dopłacając tylko nieznacznie.

Jeśli zależy nam zatem na użytecznym prezencie, który nie tylko będzie ozdobą, ale i użytecznym na co dzień narzędziem, warto wziąć pod uwagę pendrive, który fantazyjnym wyglądem może wywołać niejeden uśmiech.