Oryginalne tusze i zamienniki oraz ich zalety i wady

Gru 11, 2019

0

Oryginalne tusze i zamienniki oraz ich zalety i wady

Użytkownicy urządzeń drukujących stają regularnie przed dylematem kupienia oryginalnego tuszu lub zamiennika. Dedykowane materiały eksploatacyjne są w pełni zgodne z podanym modelem urządzenia. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, ale niestety nie należy do najtańszych. Dopłacenie kilku złotych nie robiłoby większej różnicy, ale ceny zamienników potrafią być niższe o nawet 80%. W ich przypadku można wobec tego liczyć na bardzo duże oszczędności.

Dlaczego warto kupić oryginalny tusz do hp f2420?

Jeśli nie trzeba martwić się ograniczonym budżetem, to w przypadku urządzenia drukującego hp f2420 najlepiej jest kupić dedykowane tusze – https://www.drtusz.pl/tusze-do-hp-deskjet-f2420-zamienniki-oryginalne-c-10222009592.html. Można mieć wówczas pewność, że będą one w pełni kompatybilne z drukarką i pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wydruków. Oryginalne wkłady gwarantują żywe kolory, brak problemów z rozmazywaniem się i nagłą awarią samego urządzenia. Oryginalne tusze są też łatwo dostępne. Drukowanie dużych ilości kartek sprawia, że tusze bardzo szybko się zużywają i trzeba kupić kolejne. Ceny oryginałów są wysokie, przez co trzeba liczyć się z dużymi wydatkami. Nie ma mowy o ekonomiczności. W przypadku używania drukarki w firmie trzeba zadać o wysokiej jakości wydruki, dlatego lepiej jest nie ryzykować z zamiennikami. Tym bardziej, jeśli sprzęt jest nowy i drogi. W przypadku stosowania zamienników, szczególnie tych z niesprawdzonego źródła, zwiększa się ryzyko awarii urządzenia na skutek używania niewłaściwych materiałów eksploatacyjnych. Producent drukarki może wówczas odmówić jej naprawy w ramach gwarancji.

A jakie są zalety zamienników?

Największą zaletą zamiennych tuszy jest ich przystępna cena – znacznie niższa niż oryginałów. Jeśli drukuje się sporadycznie czy tylko do użytku domowego, to rzeczywiście nie ma sensu przepłacać. Bardzo często zamienniki oferują bardzo dobrej jakości wydruki i są wydajne – wystarczają na długi czas. Nie ma większego sensu kupowanie oryginalnych tuszy, jeśli ich cena jest zbliżona do wartości nowego urządzenia. W przypadku starego urządzenia takie rozwiązanie jest bardzo nieekonomiczne. Zamienniki także muszą spełniać rygorystyczne normy. W przeciwnym razie nie zostaną dopuszczone do sprzedaży.