Nowoczesne laptopy hp – jaki rozmiar ekranu jest najlepszym wyborem?

Sty 13, 2019

0
laptopy HP

Nowoczesne laptopy hp – jaki rozmiar ekranu jest najlepszym wyborem?

Inwestując w nowoczesne laptopy należy zwrócić uwagę nie tylko na parametry poszczególnych podzespołów, ale również na rozmiar ekranu, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można dobrać idealny rozmiar laptopa do swoich potrzeb.

laptopy HPDlaczego rozmiar ma znaczenie?

Przekątna ekranu jak łatwo się domyśleć determinuje rozmiar całego laptopa hp. Z praktycznego punktu widzenia to właśnie od tego parametru zależy, czy nowy sprzęt zmieści się w plecaku i czy będzie można na nim komfortowo pracować w pociągu. Małe laptopy jak powszechnie wiadomo zapewniają doskonałą mobilność, ale niestety znacząco utrudniają długotrwałą pracę. Od wielkości ekranu bardzo często zależy wielkość klawiatury. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w najmniejszych laptopach rzadko kiedy można spotkać klawiatury z częścią numeryczną. Na samym końcu warto wspomnieć również i o tym, że wielkość ekranu w laptopach ma duży wpływ na ich wagę.

Jakie są najpopularniejsze rozmiary ekranów?

W sklepach komputerowych można znaleźć laptopy hp o bardzo różnorodnych rozmiarach, dzięki czemu każdy odnajdzie sprzęt, który w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania. Największym zainteresowaniem cieszą się komputery przenośne o rozmiarach 13, 14, 15 i 17 cali. Pamiętać należy również i o tym, że pod każdym z powyżej wymienionych rozmiarów może kryć się tak naprawdę kilka wersji o dość zbliżonych parametrach. Popularne laptopy 15 calowe, mogą liczyć nie tylko 15 cali, ale również 15,6 cali, dlatego też warto zwrócić na to uwagę.

Jaki ekran wybrać?

Do większości zadań idealnie sprawdzą się laptopy hp 14 i 15 calowe do kupienia w Sferis. Komputery przenośne o przekątnej ekranu 14, 15,4 oraz 15,6 cali są tak naprawdę najpopularniejszą grupą laptopów hp, dlatego też warto właśnie na nie zwrócić swoją uwagę. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które potrzebują uniwersalnego laptopa. Największymi zaletami jest wysoki komfort pracy. Ekrany 14 i 15 calowe nadają się nie tylko do pracy, ale również do multimediów. Większość modeli w tych rozmiarach posiada klawiaturę z częścią numeryczną.