Nowoczesna fotokomórka do bramy

Lut 22, 2021

0
fotokomórka do bramy

Nowoczesna fotokomórka do bramy

Zachowanie bezpieczeństwa w domu i na posesji jest dla każdego z nas kwestią priorytetową. Stawiamy na różnorodne zabezpieczenia, jakie ochronią przed potencjalnym włamywaczem.

Oczywiście na posesji nie może zabraknąć bramy, która oddzieli nas od nieproszonych gości. Często taka opcja może nie być praktyczna, a ciągłe otwieranie i zamykania wpływa na dyskomfort. Na szczęście na rynku znajdziemy automatyczne bramy, jakie można otwierać za pomocą fotokomórki zewnętrznej. Czym cechuje się to urządzenie? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Fotokomórka do bramy

Fotokomórka do bramy (dostępna na tej stronie) posiada nadajnik i odbiornik oraz odznacza się prostą budową. Nadajnik jest płytką elektroniczną z wbudowaną diodą nadawczą. Otrzymuje ona napięcie i przekazuje sygnał świetlny do odbiornika. Jeśli chodzi o odbiornik, posiada on element światłoczuły, przekaźniki, czy też specjalne styki. Szerokie zastosowanie odbiornika wpłynęło na to, że aktualnie często wykorzystuje się fotokomórki do bram automatycznych. Zadbać można w ten sposób o zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem danej przeszkody lub człowieka. 

Szeroki wybór

Fotokomórka znalazła zastosowanie także w windach. Szeroki wybór sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo warto rozważyć dokupienie akcesoriów do fotokomórek, jakimi są mocowania, akumulatory, słupki do zamontowania, czy osłony wandaloodporne. Urządzenie posłuży przez długi czas i odznacza się nowoczesnością oraz skutecznością.