Najszybsze i większe pamięci FeRAM od Toshiby
Toshiba ma wkrótce zaprezentować nowe modele pamięci FeRAM (Ferroelectric RAM), które od poprzedniczek mają wykazać się szybszą pracą i większą pojemnością. Ich najważniejszą charakterystyką jest jednak to, że tego typu układy są w stanie przechowywać dane nawet po odłączeniu zasilania.
Trzy lata temu firma dysponowała pamięciami o pojemności 4MB i prędkości przesyłu na poziomie 200MB/s. Teraz mają być zaprezentowane układy o czterokrotnie większej pojemności oraz prędkości przesyłania danych w granicach 1.6GB/s.
Nadal się one w fazie prototypu, ale Toshiba już szuka sposóbu w jaki możnaby je wykorzystywać komercyjnie. Sporym problemem są jednak wysokie koszty produkcji.


oraz powinno być po pojemności
Ciekawe bzdury wypisujesz. Pamięci nie mają szybkości 1.6GB/s a 1.6Gbps czyli około 190-200MB/s. I nie są to najszybsze pamięci RAM bo tradycyjny RAM osiąga wydajość na poziomie 8GB/s! A w kartach graficznych nawet 25GB/s czyli ponad 220Gb/s. Pamiec o ktorej piszesz bedzie zapewne wykorzystywane z komórkach lub jako alternatywa dla dysków SSD.
A gdzie ja napisałem, że są to najszybsze pamięci RAM?! Napisałem, że są to najszybsze pamięci FeRAM. Poza tym też nie wierzyłem, że jest to 1.6GB/s, ale sprawdzałem w kilku źródłach. Poza tym taki przesył miał poprzedni, 4MB model, więc teraz musi być więcej.
1.6Gbps nie 1.6GB… jeszcze raz.
Wiele źródeł twierdzi inaczej, więc pozostanę przy swoim