Na co należy zwrócić uwagę wybierając monitor do komputera?

Mar 7, 2021

0
monitor do komputera

Na co należy zwrócić uwagę wybierając monitor do komputera?

Monitor to urządzenie powszechnie spotykane nie tylko w biurze, ale również i w domu. Obecnie rynek oferuje wiele modelów monitorów do komputera z różnymi funkcjami. Stojąc przed wyborem sprzętu należy zastanowić się nad  naszymi potrzebami oraz funkcjami, jakie musi on pełnić. Wybór odpowiedniego monitora jest niezwykle ważny- powinien służyć nam długo i dbać o jakość naszej pracy. Należy pamiętać, że nie istnieje sprzęt idealny, ale to nie oznacza, że nie możemy poszukiwać najlepszej jakości w najlepszej cenie.

Do czego będzie służył monitor do komputera?

monitor do komputera

To pytanie znacznie ułatwi nam ostateczny wybór. Monitor o przekątnej 21 – 24 cali będzie trafnym wyborem do podstawowych prostych funkcji. Gdy będziemy potrzebować monitora do seansów filmowych warto skupić się na jakości ekranu. Monitor powinien być w stanie zastąpić nam telewizor, a do tego potrzebna będzie większa przekątna – co najmniej 32 cale. Ważna jest również prędkość odświeżania co najmniej 75 Hz co znaczy, że monitor odnawia obraz na ekranie 75 razy w ciągu sekundy. Dodatkową opcją jest Curved- czyli zakrzywienie obrazu. Największą zaletą tego rozwiązania jest efekt głębi obrazu, co poprawia jakość oglądania filmów. To również świetne rozwiązanie, które dba o wzrok, oczy nie męczą się tak jak przy standardowych modelach. Panele 4K wbudowane w monitory do komputera podkreślają każdy szczegół obrazu. To kolejne ułatwienie, które sprawi, że korzystanie z monitora będzie bardziej komfortowe i lepsze. 

Monitor do komputera powinien dbać o oczy. W końcu to jedne z najważniejszych zmysłów, a ciągła ekspozycja oczu na światło może je osłabić. Ważne, aby urządzenie wyposażone było w regulację migotania i redukcję niebieskiego światła.