Mysz bezprzewodowa dla gracza – czy warto?

Paź 26, 2018

0
mysz bezprzewodowa

Mysz bezprzewodowa dla gracza – czy warto?

W społeczeństwie graczy panuje powszechne przekonanie, że bezprzewodowa myszka komputerowa to zło wcielone. Dłuższy czas reakcji i mniejsza efektywność gry – to tylko niektóre z wad, które wymieniają profesjonalni gracze. Czy myszy bezprzewodowe rzeczywiście są gorsze od przewodowych i nie warto z nich korzystać?

Niezauważalna różnica

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że różnicę w czasie reakcji przy myszkach bezprzewodowych i przewodowych zauważają najczęściej tylko profesjonalni gracze. Mowa tutaj o osobach utrzymujących się z grania, czyli tzw. e-sportowcach. W ich przypadku mysz bezprzewodowa naprawdę nie ma racji bytu i niemalże w stu procentach przypadków profesjonaliści sięgają po przewodowego gryzonia. Jest to jednak różnica, której „niedzielny gracz” praktycznie nie zauważy.

mysz bezprzewodowaProcent profesjonalnych graczy na całym świecie jest niewielki. Większość osób traktuje gry komputerowe jako rozrywkę i sposób na relaks, a nie źródło zarobku. W efekcie ich umiejętności są dużo niższe – część graczy nawet nie porywa się na gry sieciowe, wymagające dużego refleksu do konkurowania z realnymi przeciwnikami. Dla takich graczy różnica w czasie reakcji jest praktycznie niezauważalna.

Większa wygoda myszy bezprzewodowych

Nie od dziś wiadomo, że myszki bezprzewodowe są dużo wygodniejsze. W ich przypadku nie ma problemu z plączącym się dodatkowym kablem i bałaganem na biurku. W związku z tym wielu graczy niezależnie od powszechnego przekonania wybiera właśnie myszy bezprzewodowe. Dotyczy to szczególnie tych osób, które korzystają z komputerów stacjonarnych, posiadających duże ilości przewodów. Wybór myszki bez kabla pozwala na zaoszczędzenie miejsca na biurku i jednocześnie znacząco ułatwia utrzymanie miejsca pracy w porządku.

W rzeczywistości wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Nie warto zakładać, że zmiana myszy na przewodową natychmiast poprawi umiejętności i czas reakcji w grach sieciowych. Wymaga to nie tylko zmiany sprzętu, ale również miesięcy, a nawet lat praktyki.