Laptop czy komputer stacjonarny

Lis 13, 2018

0
komputery stacjonarne

Laptop czy komputer stacjonarny

Na rynku obecne są dwa typy komputerów. Mowa oczywiście o laptopach i komputerach stacjonarnych. Oba mają swoje zalety i wady. Laptop to przede wszystkich niższe ceny i mobilność. Jednak jednostki stacjonarne to duża wydajność oraz możliwość modernizacji komputera. Jaki zatem komputer wybrać?

komputery stacjonarneDlaczego laptopy?

Wszystko oczywiście zależy od tego do czego komputer ma być używany. Jeśli jest to przede wszystkich przeglądanie internetu lub oglądanie filmów to laptop zdecydowanie wystarczy i będzie dobrym wyborem. Do tych czynności nie potrzeba komputera cechującego się bardzo dużą wydajnością. Dlatego też odpowiedni sprzęt zakupić będzie można w naprawdę atrakcyjnej cenie. Oczywiście ogromną zaletą laptopa jest także jego mobilność.

Laptopy mają jednak swoje wady. Jeśli myślimy o pracy polegającej na obróbce graficznej lub video albo o grach komputerowych to jasno trzeba sobie powiedzieć, że laptop nie będzie dobrym rozwiązaniem. W takim przypadku dużo lepiej sprawdzą się komputery stacjonarne.

Dlaczego jednostki stacjonarne?

Choć komputer stacjonarny nie jest mobilny i zajmuje dużo więcej miejsca niż laptop to posiada on jedną znaczącą przewagę nad laptopem. Mowa tu oczywiście o wydajności. komputery stacjonarne mogą pracować na dużo większych obrotach niż laptopy,  dobrą ofertę znalazłem na https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078. Poza tym są to komputery, które można modernizować. Modernizować czy wymieniać w nich pojedyncze podzespoły. Oznacza to, iż można przedłużać żywotność takiego komputera przez długie lata. Niestety w przypadku laptopa konieczna jest wymiana całego komputera już co kilka lat. Dlatego też, choć jednostki stacjonarne są dużo droższe od laptopów to właśnie poprzez możliwość ich modernizacji cena ta nie ma takiego dużego znaczenia.

Oczywiście to jaki komputer zostanie wybrany zależy tylko i wyłącznie od potrzeb i oczekiwań użytkownika.