Kiedy stosuje się czujniki otwarcia?

Lip 6, 2020

0

Kiedy stosuje się czujniki otwarcia?

Bardzo prostymi czujnikami są kontaktrony. Najczęściej stosowane są w drzwiach. Ich zaletą jest to, że o próbie włamania są w stanie poinformować z wyprzedzeniem.

Jak dokonać wyboru czujników?
Jeśli chce się postawić na proste w konstrukcji czujniki, warto decydować się na kontaktron bramowy. Jest to rozwiązanie, które warto brać pod uwagę szczególnie, gdy chce się uzyskać duża dokładność działania czujnika. Natomiast gdy chce się uzyskać największą skuteczność w zabezpieczeniu bramy garażowej czy drzwi można postawić na różne typy czujników. W takim przypadku można wykorzystać:
kontaktrony bramowe,
– czujniki mikrofalowe,
– czujniki podczerwieni.

Kiedy system alarmowy będzie skuteczny?
Trzeba brać pod uwagę, że każdy system alarmowy oraz jego elementy powinny być dopasowane do konkretnego miejsca. Im więcej jest potencjalnych zagrożeń, tym bardziej rozbudowany system alarmowy powinien być stworzony. Dom znajdujący się w dużej odległości od stref mieszkalnych będzie zawsze bardziej zagrożony włamaniami niż dom na prywatnym osiedlu.

Ważne jest decydowanie się również na takie kontaktrony bramowe, które oprócz skutecznego działania zapewniają odpowiedni poziom trwałości. Wówczas można liczyć na korzystanie z takich elementów systemu znacznie dłużej bez konieczności dokonywania wymiany, co oczywiście będzie się wiązać z dodatkowymi wydatkami. Zawsze warto brać pod uwagę również, czy tworzony system nie będzie musiał być rozbudowywany.