Jak wybrać smartfon?

Sty 4, 2019

0

Jak wybrać smartfon?

Telefony komórkowe już dawno temu przestały być wykorzystywane jedynie do celów komunikacji werbalnej. Obecnie rozmowy są zaledwie małym procentem realizowanych przez nie funkcji. Zdecydowanie większe znaczenie ma internet, bardzo szybki przesył danych i zawarta w urządzeniach moc obliczeniowa. Jak jednak się w tym wszystkim połapać i kupić odpowiednie dla siebie urządzeni?

Przede wszystkim rozmiar

Dawno już minęły czasy fantazyjnych wzorów i niestandardowych układów klawiatur na telefonach Obecnie sprzedawane smartfony to po prostu jeden wielki wyświetlacz, który pełni funkcje zarówno ekranu jak i klawiatury.
Z tego powodu wybór określonego rozmiaru telefonu jest jedną z najważniejszych i kluczowych jego cech. Nie może to być telefon zbyt mały, aby możliwe było wygodne pisanie na nim wiadomości i treści w internecie, ale również nie może być zbyt duży, ponieważ będzie przypominał powoli tablet, a noszenie tak dużego urządzenia w kieszeni bądź torebce będzie zwyczajnie niewygodne i mało poręczne.

Po drugie moc obliczeniowa

Obecne smartfony to po prosu małe komputery, które swoją mocą obliczeniową zupełnie nie odbiegają, a często wręcz prześcigają zwykłe komputery biurkowe z przed zaledwie kilku lat.
Ta moc nie jest dziełem przypadku. Zadania które stoją przed smartfonem wymagają takich możliwości obliczeniowych i zaniedbania na tym punkcie będą zwyczajnie odbijały się podczas codziennego użytkowania urządzenia. Stanie się on po prostu niewygodny, powolny i mało komfortowy.
Warto w tym punkcie zwrócić szczególną uwagę na procesor oraz ilość pamięci ram. Takie czynniki jak ilość pamięci lub procesor graficzny mają już drugorzędne znaczenie, a producenci lubią się właśnie tymi parametrami przede wszystkim chwalić, pomijając te najważniejsze.

Dodatkowe gadżety

Dobra kamera, głośniki lub wodoodporność są bardzo miłymi dodatkami w codziennym użytkowaniu smartfona, jednak nie powinny być brane na pierwszy plan podczas wyboru konkretnego urządzenia. Traktujmy je jako dodatek, lecz nie jako funkcje priorytetowe.