Jak usłyszeć komputer?

Paź 11, 2018

0
głośniki komputerowe2

Jak usłyszeć komputer?

Nowoczesne komputery już dawno temu przestały być wykorzystywane jedynie do celów stricte specjalistycznych, takich jak programowanie, czy chociażby tworzenie grafiki.
Obecnie komputer potrafi być prawdziwym centrum multimedialnym każdego domu, na którym oprócz rozrywek takich jak gry komputerowe, czy odtwarzanie muzyki, wyświetlać można również filmy. Aby to wszystko jednak było możliwe i w pełni komfortowe, konieczny jest dodatkowo zakup głośników do komputera, ponieważ sam w sobie on ich nie posiada.

głośniki komputerowe2Podejście standardowe

W większości przypadków, aby możliwe było usłyszenie dźwięku dobywającego się z komputera, a dokładniej mówiąc z odtwarzanych na nim filmów lub muzyki, wystarczy zakup prostych głośników, dostępnych w sklepie Sferis.
Takie małe głośniki komputerowe najczęściej są w formie małych satelitów, które odtwarzają dźwięk jedynie w stereo i nie posiadają zbyt dużej mocy oraz powalającej jakości dźwięku. Tego typu sprzęt jest kupowany w celu zaspokojenia najmniej wyszukanych potrzeb.
Gdy ktoś chce zainwestować większą kwotę w tego typu głośniki, powinien szukać takich, które przede wszystkich charakteryzują się nie tylko większa mocą, ale także lepszym procesorem dźwięku.
Nie bez znaczenia jest również ilość głośników.. W tego typu małych systemach najlepiej jest wybierać tzw. 2+1 czyli dwa głośniki wysoko tonowe i jeden nisko tonowy.

Podejście nowoczesne

O wiele bardziej zaawansowanym sposobem odtwarzania dźwięku z komputera są osobne głośniki z dodatkowym wzmacniaczem.
Taki zestaw posiada o wiele lepsza jakość dźwięku, znacznie większa moc, ale także nieporównywalnie lepszą wygodę. Stwarza np. możliwość łatwego wpinania i wypinania słuchawek do wzmacniacza.
Niestety to rozwiązanie posiada również kilka wad, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu. Największą jest przede wszystkim cena, która potrafi być 3, a nawet 4x większa niż zwykłych głośników komputerowych.
Dodatkowo trzeba pamiętać, że taki zestaw zajmuje znacznie więcej miejsca. Zarówno same głośniki posiadają większe rozmiary, jak również dołączony wzmacniacz potrzebuje nieco miejsca na półce.