Jak kupować komputery poleasingowe?

Wrz 11, 2018

0

Jak kupować komputery poleasingowe?

Co robią ludzie, kiedy zdecydują się na wybrany model komputera? zaczynają szukać go w możliwie najkorzystniejszej cenie. Bardzo możliwe, że te poszukiwania prowadzą na strony, które oferują komputery poleasingowe. Jeżeli nie zastanawiali się wcześniej nad takim rozwiązaniem, uwagę przykuje przede wszystkim jeden aspekt – cena. A ta potrafi być naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza względem ceny za nowy sprzęt o zbliżonych parametrach. Bardzo często jest to właśnie ten argument, który przesądza o wyborze komputera poleasingowego.
Jak jednak zrobić to z głową, tak żeby transakcja była bezpieczna, a zakupiony sprzęt spełniał oczekiwania?

Przede wszystkim nie należy zapalać się do zakupu, widząc cenę. Z jakiegoś powodu jest ona niższa, niż cena nowego komputera. To dość oczywiste, jest to przecież sprzęt używany. Należy upewnić się jednak, czy nie jest ona podejrzanie niska w porównaniu z innym sprzętem poleasingowym z podobnej półki. Jeżeli tak będzie, warto zapytać sprzedawcę o powód tak znacznej obniżki.

Kolejna rzecz, którą należy zrobić, to sprawdzenie opinii o sprzedawcy. W tym celu najprościej wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy z dopiskiem „opinie”. Rozczarowani klienci chętnie dzielą się w internecie swoimi przemyśleniami, niejednokrotnie publikując całe listy zarzutów pod adresem sklepu. Jeśli opinie o firmie są dobre, można rozważyć zakup u tego sprzedawcy.

Warto też zwrócić uwagę na udzielaną przez sprzedawcę gwarancję oraz świadczone przez niego usługi pozakupowe. Komputery poleasingowe (https://pro4it.pl/komputery), zależnie od sprzedawcy, objęte są gwarancją na sześć lub dwanaście miesięcy, a czasem nawet dłużej. Warto jednak zapoznać się z informacją co dokładnie obejmuje gwarancja, żeby uniknąć później przykrej niespodzianki.

Mimo tego, że komputery poleasingowe to sprzęt używany, zachowując odpowiednią dozę ostrożności będziemy mogli dokonać dobrego zakupu.