Elektrozaczep rewersyjny

Mar 16, 2021

0

Elektrozaczep rewersyjny

Elektrozaczep to przydatne urządzenie, które znajduje zastosowanie w wielu branżach. Jest to element, który można wykorzystać w celu poprawienia funkcjonalności drzwi zewnętrznych lub furtki.

Co więcej, można wyróżnić różnego rodzaju elektrozaczepy, które różnią się od siebie nie tylko budową i konstrukcją, ale także przeznaczeniem. Jednym z nich jest elektrozaczep rewersyjny charakteryzujący się odwrotnym działaniem, niż w przypadku standardowych elektrozaczepów. Występują one w obudowach różnego typu, a także w wersji z czujnikiem i wzmocnione.

Elektrozaczepy rewersyjne https://www.napad.pl/906-elektrozaczepy-rewersyjne.html są przeznaczone do systemów zabezpieczeń stosowanych w różnych firmach, kinach, magazynach, instytucjach użyteczności publicznej, w szpitalach, a także przy wyjściach ewakuacyjnych. Jeżeli chodzi o działanie takiego urządzenia wejście jest otwierane w momencie podania napięcia na cewkę elektrozaczepu.

Gdy napięcie ustępuje wejście się zamyka. Tego rodzaju elektrozaczepy są przystosowane do pracy ciągłej i są zasilane 12 V DC prądu stałego lub 24 V DC prądu stałego. Są one wykorzystywane na przykład do systemów przeciw pożarowych.

Elektrozaczep rewersyjny ze specjalnym czujnikiem

Jedną z często i powszechnie stosowanych wersji elektrozaczepu rewersyjnego jest urządzenie z czujnikiem. Tego rodzaju sprzęt stosuje się zazwyczaj w miejscach, gdzie wymagany jest podwyższony poziom kontroli otwarć oraz zamknięć drzwi.

Dzięki zastosowaniu elektrozaczepu ze specjalnym czujnikiem można mieć pewność, iż drzwi zostały całkowicie zamknięte, ponieważ czujnik jest wbudowany w elektrozaczep i działa jak dwupozycyjny przełącznik.

Gdy następuje zamknięcie drzwi zapadka zamka mechanicznego naciska na stycznik zmieniając tym samym stan czujnika. Stosowanie elektrozaczepów rewersyjnych ze specjalnym zaczepem jest skuteczne i sprawdza się w wielu branżach.