Dobra wiadomość dla graczy

Lut 7, 2019

0

Dobra wiadomość dla graczy

W odróżnieniu od komputerów użytkowanych na co dzień do prac biurowych lub surfowania po internecie, komputery gamingowe to maszyny o zaawansowaniu technologicznym niedającym się porównać z żadnym z urządzeń wspomnianych wcześniej. Jednak posiadanie komputera ze specjalnym wyposażeniem wiąże się ze znacznym wydatkiem.

1. Wyposażenie komputera do gier
− procesor − nie mniej niż cztery rdzenie
− dysk − nowoczesny szybki dysk flaszowy SSD
− karta graficzna − wydajna karta jednego z dwóch rynkowych potentatów
− płyta główna − dedykowana do gier; zintegrowana zadaniowo z pamięcią operacyjna i procesorem
− zasilanie − wydajny i nowoczesny zasilacz o podwyższonych parametrach z podtrzymaniem zasilania
− chłodzenie − wydajny nitrocooler, zasilany płynem chłodniczym w wypadku ciągłej i długotrwałej pracy.

2. Koszt zakupu
Jednostka z wyżej wymienionym wyposażeniem to niebagatelny wydatek, którego można nie podźwignąć w całości. W liczbach wymiernych może to być kwota nawet wyższa niż 5000 zł.

Czy jest wyjście z impasu?

3. Na ratunek
Rozwiązaniem w sytuacji może być wynajem komputerów. Rynek usług związanych z wynajmowaniem urządzeń rozwija się sukcesywnie. Pomysł został przeszczepiony z rynku amerykańskiego, gdzie od lat dobrze prosperują firmy wynajmujące komputery Pro4it nie tylko używane okazjonalnie.
Chcąc skorzystać z usług firmy-wypożyczalni i wynająć komputer, należy zwrócić uwagę na jeden szczegół. Jeśli komputer do gier będzie używany w celach zarobkowych, nie powinien być udostępniony na mocy umowy najmu. Optymalnym rodzajem umowy jest dzierżawa. Daje ona możliwość użytkownikowi do czerpania zysków z pożyczonego sprzętu.