Deskorolka elektryczna – mini przewodnik

Cze 4, 2018

0
deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna – mini przewodnik

Elektroniczny gadżet coraz częściej pojawiający się na ulicach miast, a który pozwala na przemieszczanie się bez poruszania nogami? Choć może to brzmieć jak wynalazek z filmu, to deskorolka elektryczna stała się już dość powszechnie używanym sprzętem elektronicznym.

deskorolka elektrycznaDeskorolka tego typu jest napędzana silnikiem akumulatorowym, którego uruchomienie i nadawanie kierunku jazdy odbywa się poprzez balansowanie ciałem. Aby jechać do przodu wystarczy delikatnie przechylić się w tym kierunku i odpowiednio do tyłu, żeby jechać do tyłu. Skręcanie jest możliwe dzięki różnicowaniu nacisku stóp. Wygląd deskorolki elektrycznej nawiązuje do znajomej klasycznej deskorolki, z tą różnicą, że elektryczna porusza się na dwóch większych kółkach.
Przymierzając się do zakupu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • pojemność akumulatora – im większa, tym wyższa cena deski, lecz równocześnie większy zasięg kilometrów.
  • maksymalna prędkość – najczęściej wynosi około 10 km/h – jest zupełnie wystarczająca dla dzieci, a przy tym zwiększa bezpieczeństwo.
  • rozmiar kół – im większe, tym lepsze możliwości jazdy po nierównym terenie, małe kółka poradzą sobie tylko z płaską i twardą nawierzchnią.
  • czas ładowania – wpływa na dostępność deskorolki.