Czym charakteryzuje się dobra myszka gamingowa?

Cze 12, 2019

0

Czym charakteryzuje się dobra myszka gamingowa?

W ostatnim czasie e-sport zdobywa coraz większą popularność, dlatego też na rynku pojawia się coraz częściej profesjonalny sprzęt IT, który skierowany jest właśnie dla zawodowych graczy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się porządna myszka gamingowa i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Łączność gryzonia z komputerem

W chwili obecnej na rynku znaleźć można nie tylko myszki gamingowe przewodowe, ale również modele bezprzewodowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Największą zaletą przewodowych gryzoni jest oczywiście to, że cały czas podłączone są one do źródła zasilania, dlatego też nie ma ryzyka rozładowania się baterii w najmniej spodziewanym momencie. Dobra przewodowa myszka gamingowa musi posiadać dość elastyczny i długi kabel, aby móc uzyskać wysoki komfort podczas grania. Dla kanapowych graczy lepszym wyborem będzie mobilna myszka. Producenci mają w swojej ofercie naprawdę bardzo porządne myszki gamingowe, które bez ładowania są w stanie wytrzymać kilka miesięcy.

Regulacja rozdzielczości

Dla większości zawodowych graczy najważniejszym parametrem będzie oczywiście regulacja rozdzielczości. Wysokiej jakości myszka gamingowa powinna posiadać możliwość regulacji do przynajmniej 10 000 DPI. Warto stawiać oczywiście na oryginalne myszki od renomowanego producenta, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Solidny i niezawodny sprzęt można kupić już od 150zł.