Co warto wiedzieć o czytniku dowodów osobistych?

Wrz 17, 2019

0

Co warto wiedzieć o czytniku dowodów osobistych?

W czytnik dowodów osobistych od Unicard powinny zaopatrzyć się wszystkie osoby, które są zainteresowane korzystaniem z wszystkich możliwych funkcjonalności e-dowodów.

Gdzie najczęściej spotykane są czytniki dowodów osobistych?

Obecnie najbardziej zaawansowane czytniki dowodów osobistych znajdują zastosowanie nie tylko w urzędach, ale również bankach czy firmach, gdzie konieczne jest bardzo szybkie skanowanie dokumentów, do których koniecznie trzeba zaliczyć dowody osobiste.

Gdzie warto kupić czytnik dowodów osobistych?

Należy mieć świadomość, że nie jest możliwe znalezienie informacji na rządowych stronach odnośnie miejsca, gdzie będzie można dokonać zakupu tego rodzaju produktów. Resort nie może bowiem rekomendować konkretnych modeli, gdyż w ten sposób zostałyby naruszone zasady konkurencyjności.

Obecnie na rynku funkcjonuje kilka bardzo renomowanych producentów, którzy mają w swojej ofercie czytnik dowodów osobistych. Na różnego rodzaju portalach branżowych można poczytać o testach tych urządzeń, które zostały przeprowadzane. Mogą one być niezwykle pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie.

Gdzie jeszcze można kupić czytnik dowodów osobistych?

Warto również wiedzieć, że omawiany rodzaj produktów w swojej ofercie będzie posiadać Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że urządzenia będą przystosowane tylko i wyłącznie dla urzędników.

Ponadto Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych posiada w swojej ofercie czytniki, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla urzędów gmin. Obywatele mają jednak możliwość korzystania z dowolnie wybranych przez siebie czytników.